16 Kolejka: Unia Nowa Sarzyna - LZS Zdziary 1:2

Na inaugurację rozgrywek w stalowowolskiej klasie okręgowej zawodnicy naszego LZS-u udali się na wyjazd do Unii Nowa Sarzyna – vice lidera naszej Ligi. Początek spotkania nieciekawy w wykonaniu naszych zawodników, gdyż już w 5 minucie straciliśmy bramkę, ale pomimo tego nasi zawodnicy grali mądrze w obronie wyprowadzając szybkie kontrataki. Po jednej takiej sytuacji w 20 minucie Piotr Wojtas znalazł się w znakomitej okazji, jednak strzelił nad bramką. W 28 minucie zawodnik Unii oddał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego, jednak na posterunku był Krzysztof Płoskoń. Nasz zespół wyrównał w 35 minucie za sprawą Krzysztofa Urbanika, który oddał bardzo dobry strzał. Do przerwy nikt już nie zagroził groźnie i wynik do przerwy remisowy 1:1. Po przerwie Unia zaatakowała spychając nasz zespół do obrony, jednak nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji, natomiast nasi zawodnicy w 68 minucie przeprowadzili bardzo dobra akcje - prawą stroną dokładniej Adam Cichoń zagrał w pole karne do niepilnowanego Piotra Urbanika, który wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Niestety w tej sytuacji nasz napastnik zderzył się z bramkarzem przez co doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Około 80 minuty nasza drużyna miała jeszcze jedną sytuację na podwyższenie wyniku - Radosław Wojtas dostał prostopadłe podanie wpadł w pole karne znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak uderzył obok bramki. W 90 minucie zawodnik Unii dostał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie wobec sędziego. Nasz zespół wygrywa na trudnym terenie w Nowej Sarzynie!!! Jest to historyczne zwycięstwo, gdyż nigdy nie wygraliśmy na ich boisku. W najbliższy weekend nasz zespół rozegra mecz 17 kolejki na własnym stadionie w Niedziele 3 Kwietnia o godzinie 15:00, a przeciwnikiem będzie zajmująca 3 miejsce drużyna Słowianina Grębów. Więcej o tym meczu w kolejnym newsie.

UNIA NOWA SARZYNA - LZS ZDZIARY 1:2 (1:1)

Bramki:

1:0 5' Filip

1:1 35' Urbanik K.

1:2 68' Urbanik P.

Skład LZS Zdziary: Płoskoń Krzysztof - Pachla Łukasz, Węgliński Krzysztof (56' Węgliński Marcin), Startek Łukasz, Cupak Juliusz - Wojtas Radosław, Cichoń Adam, Urbanik Krzysztof, Urbanik Wojciech (88'Adrian Smutek) - Wojtas Piotr (46' Urbanik Piotr- 70' Tofil Wojciech), Spyrka Krzysztof (70' Gruszczyk Rafał)

Skład Unia Nowa Sarzyna: Żuraw (70. Osipa) - M. Błajda (45. Klocek), Fil, Kulec, Bielak, Florek (70. Kusy), Grześkiewicz (45. Bieńkowski), Bigas, K. Błajda, Filip, Kobylarz.