Podsumowanie sezonu 2022/23.

Sezon 2022/23 w Stalowowolskiej Klasie Okręgowej jest już tylko i wyłącznie przeszłością. W zakończonych 17 Czerwca rozgrywkach piłkarze LZS Zdziary zajęli 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 53 punktów. Poniższym podsumowaniem zamykamy już definitywnie kolejny rozdział w naszych kartach historii i rozpoczynamy oczekiwanie na sezon 2023/24.

Ligę wygrała drużyna Sokoła Kamień - Gratulujemy awansu do IV Ligi. Drugie miejsce zajęła drużyna rezerw Stali Stalowa Wola, a trzecie Stal Nowa Dęba. Jeśli chodzi o spadek do A klasy spadły drużyny: Unia Nowa Sarzyna i OKS Junior Zakrzów możliwe że spadnie jeszcze drużyna Olimpii Pysznica poprzez spadek z IV Ligi Sokoła Nisko jednak z nieoficjalnych informacji jest jeszcze szansa na utrzymanie. Za to z niższej ligi dołączą do nas drużyny Jezioraka Chwałowice, Sparty Jeżowe i KSTŁK Stalowa Wola.

W 30 meczach LZS zgromadził 53 punktów, na co składa się 12 zwycięstw, 2 remisy i 11 porażek. Bilans goli to 63 strzelonych i 39 stracone. Na własnym boisku zdobyliśmy 30 punkty, zaś na wyjeździe 23 punktów. Jesienią żółto - czarni zdobyli 34 punktów, a na wiosnę 19. Najwyższy zwycięski wynik 6:0 z Tanew Wólka Tanewska, najwyższa porażka to 6:1 z Stal II Stalowa Wola. Ponadto LZS uczestniczył w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola, gdzie przegrał w III rundzie 4:2 z Stal Gorzyce. We wcześniejszej rundzie wygraliśmy poprzez wycofanie się drużyny KS Podwolina 3:0.

W sezonie 2022/23 barwy LZS Zdziary prezentowało 25 graczy:
Bramkarze: Krzysztof Płoskoń, Patryk Drzymała, Konrad Kłodnicki.
Obrońcy: Łukasz Startek, Damian Sałek, Mariusz Pchełka (Runda Jesienna), Patryk Machaj, Jerzy Gnidec, Konrad Jandziński.
Pomocnicy: Paweł Szafran, Juliusz Cupak, Rafał Gruszczyk, Adam Cichoń, Krzysztof Urbanik, Przemek Siudak, Albert Kiełbowicz, Szymon Kochowski, Jan Madej, Michał Madej (Runda Jesienna), Kryspin Białas.
Napastnicy: Radosław Wojtas, Wojciech Sobiło, Piotr Wojtas, Piotr Jarosz.
Trener: Paweł Szafran.

STRZELCY Bramek:
23 Bramek - Wojciech Sobiło
9 Bramek - Radosław Wojtas
6 Bramek - Michał Madej (Runda jesienna)
4 Bramki - Juliusz Cupak, Jan Madej
3 Bramki - Przemek Siudak, Piotr Wojtas
2 Bramki - Rafał Gruszczyk, Adam Cichoń, Kamil Kobylarz, Krzysztof Urbanik
1 Bramka - Damian Sałek, Piotr Jarosz, Konrad Jandziński

ILOŚĆ MINUT NA BOISKU: (Pięciu zawodników z największą ilością minut na boisku)
2514 minut - Przemek Siudak
2493 minut - Wojciech Sobiło
2405 minut - Jerzy Gnidec
2342 minut - Radosław Wojtas
2024 minut - Juliusz Cupak
ŻÓŁTE KARTKI:
8 Żółtych Kartek - Krzysztof Urbanik
5 Żółtych Kartek - Przemek Siudak, Łukasz Startek
4 Żółte Kartki - Jerzy Gnidec, Juliusz Cupak, Damian Sałek, Patryk Machaj
3 Żółte Kartki - Radosław Wojtas, Rafał Gruszczyk
2 Żółte Kartki - Konrad Jandziński
1 Żółta Kartka - Kamil Kobylarz, Szymon Kochowski
CZERWONE KARTKI:
1 Czerwona karka - Damian Sałek, Krzysztof Urbanik, Patryk Machaj.

* Wszystkie statystyki meczowe z portalu www.łączynaspiłka.pl