26 Kolejka: Stal Gorzyce - LZS Zdziary 5:2.

W 26 kolejce Stalowowolskiej Okręgówki nasi zawodnicy przegrali z drużyną lidera Stalą Gorzyce aż 5-2 (2-1). Gospodarze objęli prowadzenie już w 10 minucie po rzucie rożnym, gdzie w dużym zamieszaniu zawodnik Stali z 2 metrów umieścił piłkę w siatce. Niestety w 13 minucie po błędzie naszej defensywy było już 2-0 i po raz kolejny zawodnik gospodarzy pakuje piłkę do siatki z bliskiej odległości uprzedzając Płoskonia. Po tym golu inicjatywę przejęła nasza drużyna stwarzając sobie okazje do zdobycia bramki. W 30 minucie Stal wyprowadziła groźną kontrę po której sędzia główny wskazał na 11 metr. Piłka jednak nie znalazła drogi do bramki bowiem ładna obrona popisał się dobrze dysponowany nasz bramkarz Krzysztof Płoskoń, który broni karnego. Pięć minut później nasza drużyna zdobywa bramkę kontaktowa po strzale z prawej strony Rafała Gruszczyka i odzyskuje wiarę w korzystny wynik. Do przerwy utrzymał się wynik 2-1 dla Stali Gorzyce. Drugą polowe nasi zawodnicy zaczęli od mocnego uderzenia Adama Cichonia po którym bramkarz z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczka. W 70 minucie było jednak 3-1 dla Stali Gorzyce. Gol wpadł po 30 metrowej centrze piłka dotarła do niepilnowanego zawodnika z Gorzyc, a ten dopełnił formalności strzałem głową. Po tym golu czerwoną kartkę otrzymuje Łukasz Pachla za niesportowe zachowania i osłabia drużynę w kluczowym momencie. Kilka minut później jest 4-1 w sytuacji sam na sam znajduje się zawodnik Stali i uderza po długim rogu nie do obrony. w 70 minute bramkę z rzutu karnego strzela Radosław Wojtas uderzając nie do obrony. Gospodarze pieczętują swoje zwycięstwo strzelając bramkę w końcowej fazie meczu i zwyciężają 5-2.

Kolejny mecz już w niedziele o godzinie 12:00 na stadionie w Zdziarach nasz LZS zmierzy się z Sokołem Kamień. Serdecznie zapraszamy już dziś !!

Stal Gorzyce - LZS Zdziary 5:2 (2:1)

Bramki:

1:0 10' Zbigniew Syguła

2:0 13' Tomasz Świąder

2:1 35' Rafał Gruszczyk (asysta Krzysztof Spyrka)

3:1 74' Tomasz Świąder

4:1 80' Karol Korzonek

4:2 85' Radosław Wojtas rzut karny

5:2 88' Mateusz Leśniowski

W 30 minucie Krzysztof Płoskoń obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Leśniowskiego.

Skład LZS Zdziary: Krzysztof Płoskoń - Łukasz Pachla, Adrian Smutek (73' Grzegorz Pytlak), Marcin Węgliński, Wojciech Urbanik - Juliusz Cupak, Rafał Gruszczyk, Adam Cichoń, Krzysztof Urbanik, Radosław Wojtas - Krzysztof Spyrka (76' Mariusz Pchełka). Rezerwa: Krzysztof Bogusz, Wojciech Tofil.

Skład Stal Gorzyce: Piotr Stachurski, Kamil Idec, Przemysław Winiarski, Zbigniew Syguła (85' Kamil Michalski ), Michał Bernaś - Karol Falasa, Rafał Machowski, Bartosz Leśniowski (75' Bartosz Radzimowski ), Karol Korzonek (81'  Piotr Sojecki ) - Mateusz Leśniowski, Marcin Pietrucha (10' Tomasz Świąder).

Żółta Kartka: Rafał Machowski 16', Zbigniew Syguła 60' - Rafał Gruszczyk 45', Juliusz Cupak 64'.

Czerwona kartka: Łukasz Pachla.

Sędziował: Paweł Kantor KS Dębica.

Widzów: ok.350.