Zapowiedź 16 Kolejki: Unia Nowa Sarzyna - LZS Zdziary.

W sobotę tj. 26 Marca 2016r. rusza runda rewanżowa w Stalowowolskiej Klasie Okręgowej. Nasza drużyna uda się do Nowej Sarzyny rozegrać mecz 16 Kolejki z miejscową drużyną Unii Nowa Sarzyna – viceliderem naszej Ligi. W rundzie jesiennej nasza drużyna zmierzyła się dwa razy z zawodnikami Unii. Pierwszy raz w 1 Kolejce, kiedy to mecz zakończył się zwycięstwem Unii 1:4 (bramkę dla LZS-u strzelił Piotr Wojtas), zaś drugi raz graliśmy razem w 1/4 Pucharu Polski - niestety i tym razem nasza drużyna musiała uznać wyższość zawodników Unii, ale dopiero w dogrywce strzelili bramkę na 1:2 (bramkę dla LZS-u strzelił Rafał Gruszczyk). W regulaminowym czasie gry było 1:1. W dziewięciu spotkaniach sparingowych nasz sobotni rywal wygrał 6 spotkań (LKS Bartkowice 1:6, Brzóza Stadnicka 1:9, Grodziszczanka 5:1, Sokołów Małopolski 1:8, Orzeł Rudnik 2:7, Rotunda Krzeszów 2:4) oraz 3 remisy ( Strumyk Malawa 5:5, Rzemieślnik Pilzno 1:1, Grodziszczanka 2:2). W temacie kadry Unii Nowa Sarzyna wiadomo, że z klubu na wypożyczenie do  III Ligowej drużyny Sokoła Sieniawa odszedł najlepszy strzelec Dawid Gnatek mający na swoim koncie 22 bramki w rundzie wiosennej oraz podstawowy obrońca Marcin Pieróg, który wyjechał za granicę. Do kadry dołączony został z zespołu juniorów Konrad Jandziński, a zza granicy powrócił Dawid Bieńkowski. Możliwe jest również, że do Unii dołączy Łukasz Kobylarz z KP Zarzecze, jednak na tą chwilę nie jest to pewna informacja. Obsada sędziowska: Marek Witoń (główny), Kazimierz Walski I Tomasz Fijarczyk (Liniowi). Zbiórka zawodników w Nowej Sarzynie o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na początek rundy wiosennej!! Początek spotkania o godzinie 12:00.

Skład meczu z Jesieni: Krzysztof Płoskoń - Łukasz Startek, Adrian Smutek, Krzysztof Węgliński, Wojciech Urbanik - Adam Cichoń, Radosław Wojtas (75' Mariusz Pchełka), Rafał Gruszczyk (62' Paweł Cichoń), Krzysztof Urbanik - Marcin Paprocki, Piotr Wojtas (70' Wojciech Tofil).