Podumowanie przygotowań do rundy rewanżowej.

W najbliższy weekend po zimowej przerwie do rywalizacji na boiskach wrócą zespoły występujące w Stalowowolskiej Klasie Okręgowej, a wśród nich nasz zespół LZS Zdziary.

Drużyna prowadzona przez trenera Pawła Szafrana przygotowała się do ligowych potyczek na Sali w Jarocinie, bocznym boisku w Zdziarach oraz Orliku w Jastowicach. LZS rozegrał podczas okresu przygotowawczego sześć z siedmiu zaplanowanych gier sparingowych i osiągnął w nich następujące wyniki:

1. LZS Zdziary – Słowianin Grębów 2:4 (Samobójcza, Piotr Urbanik)

2. LZS Zdziary – Bukowa Jastkowice Odwołany

3. LZS Zdziary – Stal Gorzyce 1:8 (Dariusz Gąsiorowski)

4. LZS Zdziary – Olimpia Solo Pysznica 2:5 (Adrian Smutek, Wojciech Tofil)

5. Rotunda Krzeszów – LZS Zdziary 1:8 (Dariusz Gąsiorowski x3, Krzysztof Urbanik, Adam Cichoń, Radosław Wojtas, Krzysztof Węgliński, Samobójcza)

6. Stal II Stalowa Wola – LZS Zdziary 5:0

• Kolejarz Knapy – LZS Zdziary 0:3 (Kacper Pchełka, Dariusz Gąsiorowski, Krzysztof Płoskoń)

• LZS odniósł w sparingach dwa zwycięstwa i cztery spotkania przegrał. Zdobyliśmy 16 bramek, tracąc 23.

Najlepszym strzelcem w sparingach był Dariusz Gąsiorowski strzelec 5 bramek.

Nowymi zawodnikami naszej drużyny którzy będą reprezentować nasz LZS są: Damian Sałek (Bukowa Jastkowice), Dariusz Gąsiorowski (Transdźwig Stale), Marcin Łyp i Patryk Machaj pozyskani ze Stali Stalowa Wola, którzy grali w Juniorach Stali jak i drugiej drużynie. Klub opuścili: Marcin Paprocki i Krzysztof Bogusz (Płomień Trzydnik Duży), Adrian Smutek i Jakub Powęska (KS Jarocin) oraz skończyło się wypożyczenie Piotra Piróga. Kontuzjowani są Wojciech Urbanik i Mariusz Pchełka jednak mogą dołączyć w trakcie rozgrywek. Do kadry mogą dołączyć jeszcze juniorzy LZS-u.

Kadra LZS Zdziary Wiosna 2017:

Bramkarze: Płoskoń Krzysztof, Siembida Mateusz, Paprocki Mariusz.
    Obrońcy/Pomocnicy: Pachla Łukasz, Sałek Damian, Cupak Juliusz, Startek Łukasz, Węgliński Krzysztof, Węgliński Marcin, Pytlak Grzegorz, Pchełka Mariusz, Machaj Patryk, Urbanik Piotr.
    Pomocnicy: Wojtas Radosław, Rafał Gruszczyk, Cichoń Adam, Urbanik Krzysztof, Urbanik Wojciech, Łyp Marcin.
    Napastnicy: Wojtas Piotr, Dariusz Gąsiorowski, Wojciech Tofil.

Trener: Paweł Szafran.

Pierwszy mecz o ligowe punkty LZS rozegra w sobotę, 25 marca 2017r. W Górnie o godzinie 15:00 zmierzymy się z miejscową drużyną Górnovii Górno. Okazja do zobaczenia naszych piłkarzy w Zdziarach – 1 Kwietnia 2017r. o godzinie 16.00, podejmować będziemy Wisan Skopanie.

Podumowanie przygotowań do rundy rewanżowej (http://uniazdziary1955.futbolowo.pl)