Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016/17.

20 Listopada zakończyła się runda jesienna sezonu 2016/2017 w Stalowowolskiej Klasie Okręgowej w wykonaniu podopiecznych Pawła Szafrana. Tym samym chcielibyśmy przedstawić krótkie podsumowanie dokonań naszej drużyny.

Na 17 spotkań, które zostały rozegrane jesienią nasza drużyna LZS Zdziary zwyciężyła sześć razy, zanotowała jeden remis oraz dziesięć razy musiała pogodzić się z wyższością przeciwników. Te sześć zwycięstw i jeden remis pozwoliło nam zakończyć pierwszą rundę rozgrywek na 13 miejscu w tabeli z dorobkiem 19 punktów.

Oczywiście nie możemy też zapominać o bramkach. Jesienią nasz zespół uzyskał niestety niekorzystny bilans bramkowy 31-35.

Naszym najlepszym strzelcem rundy jesiennej okazał się Piotr Wojtas, który do bramki rywali trafiał 9 razy. Oprócz Piotra na listę strzelców wpisali się także:Radosław Wojtas, Marcin Paprocki i Wojciech Tofil - 4 bramki, Adam Cichoń – 3 bramki, Juliusz Cupak, Mariusz Pchełka – 2 oraz Grzegorz Pytlak i Adrian Smutek po 1 trafieniu. Do naszych zdobyczy bramkowych dodać trzeba także gola samobójczego zawodnika Wisanu Skopanie.

Najlepiej asystującymi byli: Adam Cichoń i Marcin Paprocki po 4 asysty, Mariusz Pchełka 2 asysty, oraz po 1 asyście zaliczyli: Radosław Wojtas, Grzegorz Pytlak, Piotr Urbanik, Łukasz Pachla i Krzysztof Urbanik.

Natomiast najdłużej na boisku przebywali (pierwsza trójka): Krzysztof Urbanik 1530 minut, Radosław Wojtas 1512 minut, Łukasz Pachla 1440 minut.

W 17 spotkaniach nasz zespół ukarany został raz czerwoną kartką w meczu z LZS Jadachy – Krzysztof Płoskoń. Natomiast żółtych kartek sędziowie pokazali naszym zawodnikom 21 razy. Mariusz Pchełka ukarany został 4 razy, Krzysztof Węgliński 3 razy, natomiast Adrian Smutek, Krzysztof Urbanik, Wojciech Tofil 2 razy oraz Łukasz Pachla, Juliusz Cupak, Marcin Paprocki, Łukasz Startek, Piotr Urbanik, Radosław Wojtas, Piotr Wojtas i Paweł Szafran.

Runda jesienna była słaba w naszym wykonaniu, mamy nadzieję, że wiosna będzie lepsza. Liczymy na większą liczbę zdobytych punktów. Więcej strzelonych i mniej straconych bramek. Dziękujemy zawodnikom oraz kibicom za wspólnie spędzoną rundę jesienną!