Autor:

LZS Zdziary

Utworzono:

07.02.2016

W pierwszym sparingu przed zbliżającą się rundą wiosenną nasi zawodnicy wygrali 1:5 z występującą w Lubelskiej Klasie Okręgowej drużyną Płomień Trzydnik Duży. Od początku spotkania nasza drużyna przeważała stwarzając co jakiś czas sytuacje bramkowe. Gospodarze po błędach naszych zawodników w obronie także mieli swoje sytuacje, lecz zawodziła ich skuteczność. Pierwszą bramkę w nowym roku strzelił Krzysztof Urbanik w 30 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Marcina Węglińskiego. Chwilę później prowadzi nasza drużyna już 0:2 - błąd bramkarza wykorzystuje nasz nowy zawodnik Grzegorz Pytlak lobując go. Grzegorzowi gratulujemy pierwszej bramki w barwach LZS-u i liczymy na kolejne w ligowych spotkaniach. W 35 minucie Krzysztof Spyrka strzela bramkę na 0:3 po podaniu Adriana Smutka. W poprzeczkę trafił Krzysztof Urbanik, swoje sytuacje zmarnował jeszcze Spyrka oraz Wojtas Piotr. Do przerwy nasz zespół wygrywał 0:3. Po przerwie nasza drużyna strzeliła bramkę na 0:4. Po podaniu od Łukasza Miki bramkę strzelił Wojciech Tofil. W 48 minucie gospodarze strzelili bramkę po szybkiej kontrze. Ostatni cios zadał Wojciech Urbanik w 78 minucie strzelając bramkę na 1:5. Nasza drużyna mogła wygrać jeszcze wyżej, jednak naszym zawodnikom brakowało skuteczności. Pomimo braków kadrowych udało się wygrać i prowadzić grę od początku do końca spotkania. Teraz kolejny mecz już w najbliższy weekend gdzie nasz zespół zmierzy się rywalem ligowym KP Zarzecze. Więcej o tym meczu w kolejnym newsie.

Płomień Trzydnik Duży - LZS Zdziary 1:5 (0:3)

Bramki:

0:1 30' Urbanik Krzysztof (asysta Węgliński Marcin)

0:2 31' Pytlak Grzegorz

0:3 35' Spyrka Krzysztof (asysta Smutek Adrian)

0:4 46' Tofil Wojciech (asysta Mika Łukasz)

1:4 48' Zawodnik gospodarzy

1:5 78' Urbanik Wojciech

Skład: Płoskoń Krzysztof (46' Siembida Mateusz) - Startek Łukasz, Węgliński Krzysztof, Smutek Adrian (46' Powęska Jakub), Urbanik Wojciech - Pytlak Grzegorz, Urbanik Krzysztof (70' Spyrka Krzysztof), Wojtas Radosław (75' Smutek Adrian), Węgliński Marcin - Spyrka Krzysztof (46' Mika Łukasz), Wojtas Piotr (46' Tofil Wojciech).